Мария Кънчева – треньор

Родена на 11.10.1982 г. Започва да се занимава с художествена гимнастика на 3г., в КХГ „Левски”. Личен треньор - Валентина Ганева. Многократна шампионка на България - отборно и ансамбъл, носителка на медали от държавни и международни турнири – индивидуално и ансамбъл. 

Завършила НСА „Васил Левски” със специалности „Треньор по художествена гимнастика” и „Спортна психология” - доктор. Квалификация  „Редактор  в спортен отдел в радио, телевизия и преса".

Съдия по художествена гимнастика.

Член на Треньорската комисия към БФХГ.

Личен треньор на Мадлен Радуканова (жени, ансамбъл), Мария Спасова, Биляна Везирска (девойки, ансамбъл) – национални състезателки.

По-големи успехи като треньор:

  • 2001 г.
    • Биляна Миланова - IІІ място на Държавен турнир „Жулиета Шишманова” – ДМВ.
  • 2002 г.
    • Тодорка Иванова - І място на Държавно първенство „Б” категория – жени;
    • Цветелина Деянова - ІІ място на Държавно първенство „Б” категория – кадетки;
    • IІІ място отборно на Държавно първенство „А” категория – жени; 
    • ІIІ място ансамбъл на Държавно първенство – жени.
  • 2003 г.
    • Силвия Вълева - ІІ място на Държавно първенство „Б” категория – жени;
    • Биляна Миланова, Стела Ангелова – национални състезателки.
  • 2005 г.
    • През същата година работи като треньор в Япония.
  • 2006 г.
    •  Магика Димитрова - национална състезателка – индивидуално девойки.
    • През същата година работи като треньор в Белгия и Турция.
  • 2007 г.
    • Магика Димитрова - II място на Европейско първенство – ансамбъл девойки; 
    • Сара Стайкова – I място на Държавно първенство „А” категория - ДСВ;
    • IІ място отборно на Държавно първенство „А” категория – ДСВ; 
    • Дарина Иванова – член на националното младежко звено. 
    • През същата година работи като треньор в Белгия.
  • 2008 г. 
    • ІІІ място отборно на Държавно първенство категория "Елит" - ДСВ;
    • Сара Стайкова и Магика Димитрова - национални състезателки; Дарина Иванова – член на националното младежко звено.
  • 2009 г.
    • II място ансамбъл на Държавно първенство "А" категория – деца;
    • IIІ място отборно на Държавно първенство категория "Елит" – жени;
    • Ванина Изворска, Яна Кортезова, Александрина Цекова – членове на националното младежко звено.
    • През същата година работи като треньор във Франция. 
  • 2010  г.
    • Мадлен Радуканова – ІІІ място на Държавно първенство деца; 
    • І място отборно на Държавно първенство деца; 
    • ІІІ място отборно на Държавно първенство категория "Елит" – жени;
    • Яна Кортезова, Мадлен Радуканова – членове на националното младежко звено. 
  • 2011 г. 
    • І място отборно на Държавно първенство категория „Елит” –  ДМВ;
    • ІІІ място отборно на Държавно първенство категория „А”– жени;
    • ІІІ място ансамбъл на Държавно първенство категория „А”– ДМВ;
    • Сара Стайкова – национална състезателка жени, индивидуално; Яна Кортезова, Мадлен Радуканова – членове на националното младежко звено. 
  • 2012 г.
    • Мадлен Радуканова – ІІ място на Държавно първенство категория „Елит” –   ДМВ;
    • І място отборно на Държавно първенство категория „Елит” –  ДМВ;
    • Сара Стайкова – национална състезателка жени, индивидуално; Яна Кортезова, Мадлен Радуканова – членове на националното младежко звено.
  • 2013 г.
    • Сара Стайкова – II място на Държавно първенство „Купа Жулиета Шишманова” – жени; IIІ място на Държавно първенство категория „Елит”; 
    • Никол Кирилова – II място на Държавно първенство „А” категория – деца; 
    • Моника Панайотова – ІІІ място на Държавно първенство „Б” категория – жени; 
    • І място ансамбъл на Държавно първенство – ДСВ 
    • ІІ място отборно на Държавно първенство категория „А” – ДМВ; 
    • ІІ място отборно на Държавно първенство категория „А” – деца; 
    • ІІ място отборно на Държавно първенство категория „Б” – жени; 
    • ІІІ място отборно на Държавно първенство категория „А” – ДСВ;
    • Сара Стайкова – национална състезателка жени, индивидуално; Стейси Банчева (СК „Берое”) – национална състезателка девойки, индивидуално; Елизабет Душкова - национална състезателка девойки, ансамбъл; Мина Тоткова – национална състезателка девойки младша възраст, индивидуално.
  • 2014 г. 
    • Сара Стайкова – ІІ място на Държавно първенство категория „Елит” – жени; ІІ място на Държавно първенство Приз „Жулиета Шишманова”; ІІ място на Международен турнир в Плоещ, Румъния; ІІІ място на Международен турнир в Букурещ, Румъния;
    • І място ансамбъл на Държавно първенство – ДСВ;
    • ІІІ място ансамбъл на Държавно първенство – деца „А”;
    • Мадлен Радуканова – І място на Държавен турнир във Велико Търново - ДСВ; ІІ място отборно на Международен турнир в Букурещ, Румъния – девойки; 
    • Мина Тоткова – І място на Държавен турнир в Бургас – 13 годишни „Б”;
    • Мария Спасова – І място на Държавен турнир в Бургас – 11 годишни „Б”; ІІІ място на Международен турнир в Гюргево, Румъния – 11 годишни „А”;
    • Йоанна Илчева – І място на Международен турнир в Арад, Румъния – 11 годишни „Б”;
    • Мила Янакиева – І място на Международен турнир в Арад, Румъния – 9 годишни „А”; ІІІ място на Държавен турнир в София; ІІІ място на Международен турнир в Будапеща, Унгария;
    • Дария Узун – ІІ място на Международен турнир в Каламата, Гърция – 16 годишни; ІІІ място на Международен турнир в Гюргево, Румъния – жени „А”;
    • Яна Кортезова – ІІ място на Международен турнир в Печ, Унгария - ДСВ „А”; 
    • Гергана Герасимова – ІІ място на Международен турнир в Гюргево, Румъния – ДСВ „Б”;
    • Моника Аклашева – ІІ място на Държавен турнир в Бургас – 10 годишни „В”; ІІІ място на Международен турнир в Арад, Румъния – 10 годишни „Б”; 
    • Александра Димитрова – ІІ място на Държавен турнир в Бургас – 7 годишни „В”;
    • ІІІ място ансамбъл на Държавен турнир във Варна – ДСВ; 
    • Сара Стайкова – национална състезателка жени, индивидуално; Мадлен Радуканова – национална състезателка девойки, индивидуално; Елизабет Душкова, Мадлен Радуканова - национални състезателки девойки, ансамбъл; Никол Кирилова – национална състезателка девойки младша възраст, индивидуално.
  • 2015 г.
    • Мадлен Радуканова – ІІІ място на Европейско първенство – ансамбъл, финал; І място на Държавно първенство категория „А” – ДСВ; І място на Международен турнир в Сараево, Босна и Херцеговина - жени; ІІ място на Международен турнир в Загреб, Хърватия; ІІ място на Държавен турнир в Пазарджик – жени „Е”;
    • І място ансамбъл на Държавно първенство категория „А” – ДМВ;
    • І място отборно на Държавно първенство категории „Елит” и „А” – ДМВ; 
    • І място ансамбъл на Държавно първенство категория „Б” – ДМВ; 
    • ІІ място отборно на Държавно първенство категории „Елит” и „А” – ДСВ; 
    • Яна Кортезова – I място на Международен турнир в Сараево, Босна и Херцеговина – 16 годишни;
    • Гергана Герасимова – І място на Международен турнир в Печ, Унгария – девойки;
    • Габриела Атанасова – І място на Държавен турнир в Кюстендил – 15 годишни „А”; 
    • Адриана Ангелова - І място на Международен турнир в Черна гора – 10 годишни; ІІ място на Държавен турнир в Пазарджик; 
    • Мила Янакиева – І място на Международен турнир в Сараево, Босна и Херцеговина – 10 годишни „А”; ІІІ място на Международен турнир в Плоещ, Румъния – деца;
    • Ралица Кандова – ІІ място на Държавен турнир в Кюстендил – жени „Б”;
    • Мария Спасова – ІІ място на Международен турнир в Белград, Сърбия - ДМВ;
    • Рада Куатли – ІІ място на Държавен турнир в Пазарджик – 10 годишни „Б”;
    • Виктория Предова – ІІІ място на Държавен турнир в Кюстендил – ДСВ „Б”;
    • Никол Кирилова – ІІІ място на Държавен турнир в Камчия - ДМВ; 
    • Моника Аклашева – ІІІ място на Държавен турнир в София – ДМВ „Б”; 
    • Никол Чапова - ІІІ място на Международен турнир в Загреб, Хърватия – 10 годишни „Б”;
    • І място ансамбъл на Държавен турнир в Пловдив – ДМВ; І място ансамбъл на Държавен турнир в Сливница; 
    • І място ансамбъл на Държавен турнир в Пловдив – 8 годишни;
    • І място отборно на Международен турнир в Атина, Гърция;
    • ІІ място ансамбъл на Държавен турнир в Пловдив – деца „Б”; 
    • Елизабет Душкова - национална състезателка жени, ансамбъл; Мадлен Радуканова - национална състезателка девойки, ансамбъл; Мария Спасова, Никол Кирилова – членове на националното младежко звено.
  • 2016 г. 
    • Мартина Илиева – ІІ място на Държавно първенство категория „Б” – ДМВ; І място на Държавен турнир в София;
    • І място отборно на Държавно първенство категория „Б” – ДМВ;
    • ІІ място отборно на Държавно първенство категория „Елит” – жени;
    • ІІ място ансамбъл на Държавно първенство категория „А” – ДМВ 2 отбор;
    • ІІІ място отборно на Държавно първенство категория „Б” – жени;
    • Мадлен Радуканова – ІІІ място на Международен турнир в Лисабон, Португалия – жени; І място отборно на френското държавно първенство за клуб „Орлеан”; ІІІ място на Международен турнир в Загреб, Хърватия;
    • Гергана Герасимова – І място на Международен турнир в Будапеща, Унгария – 15 годишни „Б”;
    • Мария Спасова – І място на Международен турнир в Солун, Гърция – 13 годишни;
    • Яна Кортезова – ІІ място на Държавен турнир в София – жени „Б”;
    • Никол Чапова – ІІ място на Международен турнир в Сараево, Босна и Херцеговина – 11 годишни „Б”;
    • Габриела Атанасова – ІІІ място на Държавен турнир в Кюстендил – жени „Б”;
    • ансамбъл ДМВ 2 отбор - ІІ място на Държавен турнир в Пловдив;
    • ансамбъл ДМВ до 10г. 2 отбор - ІІ място на Държавен турнир в София;
    • Мадлен Радуканова – национална състезателка жени, индивидуално и ансамбъл; Биляна Везирска, Мария Спасова - национални състезателки девойки, ансамбъл.