ДТ "Кюстендилско лято" и "Мемориал 78"

На 16-17.06. КХГ "Велбъжд" Кюстендил и ЦСКА София проведоха традиционните си турнири. От Клуба взеха участие състезателките, подготвящи се за ДП категория "А" ДМВ и ДМВ до 10, и тестиране за национален отбор девойки, а Биляна Везирска зарадва първия си клуб със своето участие в Кюстендил. Тяхното класиране е:

ДП категория "Б" ансамбли

На 08-09.06.в гр. Стара Загора ансамбъл ДСВ 2-3 спечелиха сребърните медали. В призовата осмица се класира още ДСВ - ІV място, ДМВ 1 - VІ място, ДМВ 2-3 - 4 и 7 място. От клуба взеха участие девет ансамбъла:

- ДМВ до 10 - 2 отбор - Адриана Нейчева, Кая Христова, Магдалена Петрова, Мария Петрова, Стиляна Богова;

- ДМВ до 10 2-3 - Иванина Маринова, Ивона Тапанджова, Рада Дудова.

Европейска титла за българския ансамбъл

Гуадалахара, Испания бе домакин на Европейско първенство от 01.06 до 03.06. България спечели злато във финала на 3 топки и 2 въжета, бронзовите медали отборно (ансамбъл жени и индивидуално девойки) и многобой ансамбъл, сребро при девойките във финала с обръч.

Лаура Траатс и Мадлен Радуканова са част от ансамбъла. Поздравления за тях и техните съотборнички - Симона Дянкова (Чар ДКС), Елена Бинева, Стефани Кирякова (Левски-Илиана).

"Май '18"

На 26.05. се проведе традиционният празник-състезание за всички членове на клуба. Участие взеха 150 гимнастички, като събитието е съфинансирано от Столична община по Програма за развитие на детско-юношески спорт. Състезателките показаха своята програма, а групите за начинаещи - специално подготвени композиции.